Mówi się, że niektóre osoby szybciej uzależniają się od różnych substancji, a niektóre są bardziej odporne. Jednak jeżeli chodzi o alkohol, narkotyki lub substancje psychoaktywne ciężko mówić o odporności, ponieważ nadużywanie tych środków zawsze prowadzi do uzależnienia. I to na tyle poważnego, ze potrzebna jest pomoc.

Szkodliwe nałogi.

Narkotyki, alkohol, środki przeciwbólowe i inne lekarstwa są tym bardziej niebezpieczne, że ich działanie jest bardzo szkodliwe dla organizmu, a osoba, która znajduje się pod ich wpływem, często nie ma kontroli nad sobą, co wpływa również na otoczenie. Problem osoby uzależnionej dotyka nie tylko jej samej, ale również wszystkich jej bliskich, rodziców, przyjaciół. osoba pod wpływem narkotyków czy alkoholu zachowuje się inaczej, często nie wie, co się wokół niej dzieje, miewa halucynacje. Trudno takich objawów nie zauważyć i bardzo często okazuje się, że dana osoba nie potrafi normalnie funkcjonować wśród ludzi, co ma wpływ na życie zawodowe i towarzyskie.
Jeżeli w tym momencie nie zwróci się po pomoc, później może być już za późno. Niestety, ale wciąż zbyt dużo osób umiera z przedawkowania którejkolwiek z tych substancji i często są to osoby młode, które jeszcze na dobre nie zaczęły żyć.

Pomoc w sprawie uzależnień.

Jak można radzić sobie z problemem uzależnień? Tworzy się bardzo wiele programów, mających informować o negatywnych skutkach używania, organizuje się spotkania z osobami uzależnionymi, które już zdały sobie sprawę z tego, jak bardzo zniszczyły sobie życie. Już sam fakt, że uzależnieni przestrzegają, powinien włączać czerwoną lampkę i sprawiać, że każda osoba dobrze zastanowi się, zanim w ogóle spróbuje. Niestety tak nie jest.
Ośrodek leczenia uzależnień w Krakowie stara się pomagać wszystkim uzależnionych. Organizuje specjalne terapie psychologiczne, które mają pomóc zmienić sposób myślenia i być może zrozumieć, jaka może być droga wyjścia z nałogu. Pracownicy ośrodka również przestrzegają wszystkich przed sięganiem po środki psychoaktywne, trafia tam wiele osób młodych, dla których jest jeszcze duża szansa na wyzdrowienie i to oni są największą nadzieją ośrodka.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *