Karpacz to jedno z najpopularniejszych turystycznych miast w Polsce, które każdego roku przyciąga tłumy turystów. Wiele wyjątkowych atrakcji wartych odwiedzenia i zobaczenia, a także rozbudowana baza noclegowa sprawiają, że jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków. Co warto zobaczyć w Karpaczu oraz gdzie dobrze zjeść i wypocząć? W poniższym przewodniku przedstawiamy najciekawsze miejsca, do których warto zajrzeć, odwiedzając serce Karkonoszy.

Karpacz – gdzie jest i jakie atrakcje oferują Karkonosze? 

Położony w malowniczych Sudetach Karpacz ma do zaoferowania cały wachlarz rozmaitych atrakcji. Od tych naturalnych jak szlaki turystyczne wiodące przez urzekające okoliczne krajobrazy, aż po kulturowe i czysto rozrywkowe. Odwiedzając Karpacz, pensjonat to pierwsza rzecz, o jaką powinniśmy zadbać. Dobra lokalizacja noclegu zdecydowanie ułatwi nam zwiedzanie. Centrum miasta to optymalny wybór. Kiedy już mamy za sobą etap wyboru miejsca noclegu, czas wyruszyć na zewnątrz i odkryć okoliczne atrakcje. Co warto zobaczyć w Karpaczu?? Oto 10 propozycji: 

  1. Anomalia Grawitacyjna w Karpaczu – istnieje wiele miejsc na Ziemi, w których grawitacja wymyka się prawom logiki. Jednym z tych miejsc jest Karpacz. To jedno z miejsc, które warto odwiedzić, jeśli interesują nas niecodzienne zjawiska.
  2. Muzeum Zabawek – istnieje wiele atrakcji, jakie oferuje miasto Karpacz dla dzieci. Jedną z nich jest muzeum zabawek, które powstało w 1995 roku. Można tutaj zobaczyć m.in. wyjątkową kolekcję różnego rodzaju lalek. Spotkać tutaj można zabawki z różnych stron świata oraz przedziału czasowego. 
  3. Kościół Wang – XII-wieczna świątynia w całości wykonana z drewna to jedna z najbardziej rozsławionych atrakcji nie tylko w okolicy Sudetów, ale znana również na skalę globalną. Kościół uznawany jest za najstarszy w Polsce. 
  4. Tor saneczkowy „Kolorowa” – jest doskonałym miejscem dla amatorów prędkości i krajobrazów. Zjazd saneczkami po specjalnym torze to atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Do wyboru mamy dwa rodzaje toru. Letni, gdzie zjazd odbywa się rynną saneczkową oraz całoroczny. Obie opcje są gwarancją dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. 
  5. Śnieżka – najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów, z którego roztacza się pocztówkowa panorama. Wysokość Śnieżki to 1602 m n.p.m. Na szczyt dostać się podążając względnie łatwą i przystępną trasą. Sama góra oferuje kilka różnych szlaków, stanowiąc idealne miejsce na wycieczkę zarówno solo, jak i z dziećmi. 
  6. Dziki Wodospad – położony nieopodal Karpacza na Łomnicy stanowi w istocie zaporę przeciwrumoszową. Jeśli naszym punktem wyjścia jest Karpacz, pensjonaty położone w centrum miasta zapewniają łatwość dotarcia do tej atrakcji. Samochodem trasę pokonamy w około 10 minut, natomiast spacerem od Świątyni Wang do wodospadu dotrzemy w 30 minut. 
  7. Dom Kata – muzeum, które niegdyś stanowiło miejsce zasiedlone przez prawdziwego kata. Specyficzny klimat tego miejsca z pewnością będzie przeżyciem, które na długo pozostanie z nami. 
  8. Park linowy – jest natomiast propozycją skierowaną do najmłodszych turystów odwiedzających Karpacz. 
  9. Western City – miasteczko w klimacie „Dzikiego Zachodu” położone nieopodal Karpacza. Na jego terenie funkcjonuje mini zoo, a chętni mogą nauczyć się strzelać z łuku czy rzucać lassem. Atrakcji jest tak dużo, że z pewnością odwiedzający to miejsce nie będą się nudzić przez wiele godzin. 
  10. Centrum Karpacza – po całodniowym zwiedzaniu, warto wybrać się na główną ulicę Karpacza, będącą jednocześnie centrum miasta. Znajdziemy tutaj liczne restauracje, sklepy z pamiątkami oraz miejsca, w których można odpocząć. 

Gdzie dobrze zjeść i jakie pensjonaty w Karpaczu wybrać?

Aby zapewnić sobie komfort i najlepsze doświadczenia z pobytu w Karpaczu, warto skorzystać z oferty noclegowej pensjonatów położonych w sercu miasta. Rodzinny pensjonat Leśny Dwór oferuje świetną lokalizację w sercu miasta, skąd udać możemy się na zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych.

Działająca w sąsiadującym z pensjonatem restauracja „Mamma Mia” oferuje szeroki wybór dań m.in. z menu kuchni włoskiej. Dla gości ceniących lokalne tradycje polecić możemy funkcjonującą nieopodal pensjonatu Leśny Dwór w Karpaczu rodzinną piekarnię „mio Padre”. Świeżo wypiekane pieczywo to nie jedyne przysmaki, jakie możemy tutaj znaleźć. Piekarnia oferuje również słodkie bułeczki z owocami, chałki czy cynamonki. Oprócz doskonałego położenia pensjonatu w Karpaczu zlokalizowany pod adresem Karkonoska 1 proponuje swoim gościom liczne atrakcje oraz możliwość skorzystania z usług gabinetu fizjoterapeutycznego. 

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *