Jeszcze do niedawna Brytyjczycy przyjeżdżali do Krakowa głównie po to, aby poimprezować. Obecnie coraz więcej osób z Wielkiej Brytanii wybiera w Grodzie Kraka zupełnie inną formę rozrywki. Strzelanie pod Wawelem, a co za tym idzie popularność shooting range in krakow to trend, którego trudno nie dostrzec.

Dlaczego krakowskie strzelnice są wśród obcokrajowców tak bardzo popularne?

W Małopolsce największym wabikiem na turystów znad Tamizy w dalszym ciągu pozostają Wawel, pobliska Wieliczka, cudowne Tatry i oczywiście krakowskie kluby zapewniające doskonałą zabawę. Jednak pojawił się nowy magnes na Brytyjczyków. To krakowskie strzelnice oferujące doskonałe warunki do rekreacyjnego strzelania. Brytyjczycy niestety nie mają zbyt dużego dostępu do wojskowych wzorów broni palnej. W Wielkiej Brytanii o strzelaniu z tak kultowej broni, jak chociażby kałasznikow można jedynie pomarzyć. Krakowskie strzelnice dają szansę postrzelania z różnych modeli broni, od broni krótkiej, przez długą, po broń z okresu II wojny światowej. Wystarczy, że Brytyjczyk zajrzy na anglojęzyczną stroną internetową Cracow Shooting Academy i przejrzy dostępne pakiety i modele broni, a przekona się, że w Polsce ma szansę rozwijać swoją strzelecką pasję. Na strzelnicy zlokalizowanej na Pasterniku można za pośrednictwem formularza kontaktowego umówić się na indywidualny kurs strzelania z profesjonalnym instruktorem. Ci, którym bardziej zależy na rozrywce, niż na nauce, mogą natomiast wybrać jeden z pakietów dla większych grup i zorganizować tutaj fantastyczną imprezę ze strzelaniem w tle.

Możliwość strzelania w Polsce jest ogólnodostępna. Co prawda, nasze prawo mocno ogranicza samo posiadanie broni palnej, ale na strzelanie do tarczy pod czujnym okiem instruktora może sobie pozwolić każdy. Do Brytyjczyków mogą przemawiać również atrakcyjne ceny pakietów strzeleckich. W przeliczeniu na funty brytyjskie są naprawdę niskie, zwłaszcza, gdy turysta umawia się bezpośrednio ze strzelnicą, a nie za pośrednictwem agencji turystycznej. Ta druga opcja rozwiązuje z kolei problem transportu. Agencje oferują dowóz busem na miejsce i opiekę pilota.

Źródło: https://www.shootingcracow.com/en/

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *