Roaming to usługa dzięki której możemy dalej korzystać z naszego telefonu, kiedy znajdujemy się poza granicami naszego kraju. Opłaty te kiedyś były bardzo wysokie, toteż rachunki które dostawaliśmy za telefon wprawiały nas w osłupienie. Na szczęście to się zmieniło, stawki od lat sukcesywnie maleją a w czerwcu 2016 roku mają całkowicie zostać zniesione. Zobaczmy jak kształtowały się opłaty za usługę roaming od 2012 roku aż do dziś. Ceny podane są w eurocentach, nie uwzględniają podatek VAT.

Od 29 eurocentów aż do 5 eurocentów- czyli jak spadają opłaty za roaming

Kiedy w 2012 roku wykonywaliśmy do kogoś połączenie będąc za granicą, płaciliśmy 29 eurocentów za minutę połączenia, od kwietnia 2016 roku płacimy 5 eurocentów. Jeśli chodzi o opłaty za połączenia, które odbieraliśmy za granicą, to w 2013 roku płaciliśmy 8 centów za minutę rozmowy natomiast w tej chwili płacimy 1 cent. Zmieniła się również cena za wysłanego sms. Z 9 centów spadła do 2 centów. A jeśli chodzi o Internet to tu trzeba również odnotować znaczny spadek kosztów. Za 1 MB w 2012 roku płaciliśmy ponad 50 eurocentów, w tej chwili jest to jedynie 5 eurocentów. Ceny które są niezwykle niskie w tej chwili niedługo całkowicie przestaną obowiązywać. Kiedy w czerwcu 2017 roku, czyli już za kilka miesięcy, zostaną wprowadzone w życie ustalenia Komisji Europejskiej, opłaty za roaming odejdą w niepamięć. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy często wyjeżdżają za granicę do pracy czy też na wakacje.

Póki roaming obowiązuje….

Póki opłaty za roaming obowiązują to jeśli wyjeżdżamy za granicę, lepiej kupić starter SMARTsim, dzięki niemu nasze wydatki na telefon będą przez nas kontrolowane. Na pewno nie dojdzie do sytuacji, że koszty nas zaskoczą.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *