Do jednych z najbardziej niebezpiecznych prac, należą właśnie te na wysokościach. Wynika to przede wszystkim z dość sporej ilości wypadków jakim ulegają pracownicy. Szczególnie nie trudno w to uwierzyć , kiedy przyjrzymy się niektórym pracom na budowach. Widzimy pracowników, którzy poruszają się po dachu bez żadnych zabezpieczeń. Osoby chodzące poniżej, które nie mają kasków także są bardzo narażone na wypadki.

Tylko dla wybranych

Trzeba liczyć się z tym, że do takiej pracy nie zostanie przyjęty każdy. Brane są tu pod uwagę cechy charakteru, które mają ogromne znacznie w pracach na wysokości. Kandydat taki musi być nie tylko odważny i nie bać się wysokości, ale także potrafić współpracować w grupie, być odpowiedzialnym, potrafić podejmować szybkie decyzje w trudnych sytuacjach. Liczy się także to, aby była to osoba, która stosuje się do przepisów jakie w pracy obowiązują. Przepisy BHP mają tu szczególnie ważne znaczenie, ponieważ odpowiadają za bezpieczeństwo pracowników. Jednak bardzo dużo osób, traktuje je nie jako pomoc w ochronie zdrowia i życia, ale jak wroga i karę. To jednak nie koniec wymagań jakie trzeba spełnić. Pracownik taki będzie sprawdzany pod względem odporności na przebywanie na dużych wysokościach, sprawdzana będzie także sprawność fizyczna, a także doświadczenie w obsłudze sprzętu ochrony indywidualnej. Spotkać się możemy także z takimi firmami, które wymagać będą od nas zaświadczenia lekarskiego , które będzie potwierdzać zdolność do wykonywania prac na wysokościach.
Praca na dachu
Do prac na wysokościach należą także te wykonywane na dachach. Jeśli chodzi o budynki szkolne, to podczas takich prac dokonywana jest renowacja dachu, czyszczenie kominów oraz wentylacji. Zachodzi także niekiedy potrzeba odnowienia elewacji ścian nieruchomości. Malowanie czy naprawianie dachów wydaje się względnie łatwym zajęciem. Jest to jednak zajęcie bardzo niebezpieczne i jeśli weźmie się za nie osoba, która nie posiada doświadczenia , a co więcej lęk wysokości, skończyć się to może bardzo źle. Jeśli mamy w planach odnowę dachu na swoim domu, to lepiej nie brać się za coś o czym nie mamy pojęcia, ale wezwać do tych czynności odpowiednią firmę, która zrobi to lepiej , sprawniej i bez ofiar.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *