Ogród to oaza spokoju, miejsce w którym się wypoczywa a także możliwość złączenia się z naturą czego tak bardzo potrzebujemy po zabieganym dniu. Ogród to ulubione kwiaty i bujany wiklinowy fotel pośród nich. Ogród to śmiech biegających dzieci pośród pnących się w górę roślin. To nasz mały raj na ziemi, który możemy urządzić tak jak chcemy. Może nam służyć nie tylko w dzień, ale także w nocy. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, by móc cieszyć się kwitnącym ogrodem także po zmierzchu.

Oświetlenie- lepiej postawić na minimalizm

Decydując się na oświetlenie musimy się zastanowić czy lepiej postawić na lampy solarne czy oświetlenie stałe, które wymaga zamontowania instalacji elektrycznej. Trzeba wiedzieć, że lampy solarne dają światło o mniejszym natężeniu, będą więc stanowiły oświetlenie, które ma podkreślać walory naszego ogrodu (lampy solarne nie nadają się na oświetlenie drogi czy wjazdu do garażu). Na pewno punktów świetlnych nie może być za dużo, należy postawić na minimalizm. A zanim zabierzemy się za aranżację świetlną naszego ogrodu warto przemyśleć miejsca w których znajdą się lampy ogrodowe.

Podświetlenie ciągów komunikacyjnych- czyli bezpieczeństwo ponad wszystko

Warto pamiętać nie tylko o oświetleniu roślin oraz małej architektury, przede wszystkim należy oświetlić ścieżki, furtki czy wejście na schody. Wszystko po to byśmy po zmroku bez przeszkód trafili do swojego domu. Warto postawić na lampy o stałym zasilaniu np. kinkiety. Jeśli nie będziemy musieli iść do domu po omacku, będziemy czuli się przede wszystkim komfortowo.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *