Lampy ogrodowe możemy podzielić według poszczególnych kryteriów. Jednym z nich może być materiał z jakiego są wykonane. Zaznacza się zatem, że oświetlenie ogrodowe pełni bardzo istotną funkcję w każdym ogrodzie – zarówno mniejszym, jak i również większym.

Lampy ogrodowe – rodzaje

Produkowane są z żeliwa, aluminium oraz tworzywa sztucznego, a także w wielu kolorach, z których najczęściej wybieranymi niezmiennie pozostają barwy naturalne. Są to kolory czarny, szary oraz ciemnozielony. Lampy ogrodowe żeliwne. Najczęściej spotykane w parkach i na ulicach. Żeliwo jest materiałem ciężkim oraz ulegającym korozji. Zwykle wytwarza się z niego klasyczne latarnie dużej wysokości. Obecnie spotykane coraz rzadziej. Lampy ogrodowe aluminiowe – bardzo trwałe, jak i również nieporównywalnie lżejsze od lamp żeliwnych oraz odporne na korozję. Skutkuje się, iż są lakierowane bądź anodowane mogą być różnego koloru. Aluminiowe lampy ogrodowe są spotykane zarówno wśród nowoczesnych jak i stylowych modeli. Lampy z tworzywa sztucznego. Ich zaletami są trwałość oraz odporność na korozje. Wykorzystane tworzywa (najczęściej poliamid bądź poliwęglan) pozwalają na dowolność kształtu, stylistyki oraz atrakcyjną cenę.

Podsumowując produkowane są one z żeliwa, aluminium oraz tworzywa sztucznego, a także w wielu kolorach, z których najczęściej wybieranymi niezmiennie pozostają barwy naturalne. Są to kolory czarny, szary oraz ciemnozielony. Lampy ogrodowe żeliwne. Najczęściej spotykane w parkach i na ulicach.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *