Podatki, składki ZUS, kontrole ze wszystkich możliwych urzędów i inspekcji – to wszystko może przerażać i najczęściej przeraża nie tylko młodego przedsiębiorcę. Przeraża także tego bardziej doświadczonego – on wprawdzie ma już doświadczenie w prowadzeniu księgowości i wie jak postępować, żeby uniknąć najbardziej podstawowych i prozaicznych błędów, jakie mogą zdarzyć się przy prowadzeniu rachunków, ale ma tez świadomość konsekwencji. Nawet drobny wydawałoby się błąd w księgowości może spowodować, że jego skutki będą trudne do oszacowania.

Pamiętajmy również o: biuro rachunkowe Szczecin. Konsekwencją takiego błędu może być nie tylko kontrola ze strony różnych urzędów i instytucji. Taka pomyłka może dla przedsiębiorcy oznaczać konsekwencje trudne do oszacowania: konieczność zapłacenia wyliczonego przez urzędników dodatkowego podatku wraz z karnymi odsetkami, wysoką grzywnę a nawet domiar podatkowy, który może zrujnować każdą, nawet dobrze funkcjonująca firmę. Jak się przed tym ustrzec? Kluczem jest dobra księgowość, oparta o fachowe kadrę. Nie mogą być to ludzie przypadkowi, studenci ekonomii zatrudniani z łapanki. Muszą to być profesjonaliści. Osoby, które ukończyły kierunkowe studia o kierunku księgowość, mają zaliczone odpowiednie kursy i potrafią to udokumentować posiadaniem odpowiednich certyfikatów. Tylko takie osoby dają gwarancję, że pomyłki będą się zdarzały jedynie sporadycznie i jeśli się już pojawią, będą natychmiast wychwytywane przez innych uczestników zespołu i bez zbędnej zwłoki korygowane. W tym miejscu trzeba sobie jednak jasno i wyraźnie powiedzieć, że zatrudnienie dobrego księgowego nie jest tanie. Profesjonalni księgowi potrafią się cenić i to bardzo.

Wysoka pensja, służbowy samochód, wysokiej klasy laptop czy najnowszy model telefonu komórkowego to właściwie standard jeśli chodzi o oczekiwania dobrych księgowych. Ale z drugiej strony trudno się im dziwić. Odpowiedzialność, jaka spoczywa na ich barkach jest naprawdę ogromna i wysoka pensja oraz odpowiednie do niej dodatki muszą tę odpowiedzialność rekompensować.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *