Kiedy dziecko zaczyna chodzić do szkoły musimy pomyśleć o tym by w jego pokoju znalazły się odpowiednie meble. Przybory szkolne, książki, zeszyty i inny akcesoria szkolne trzeba przecież gdzieś pomieścić. Oprócz tego, że trzeba znaleźć na to miejsce, meble trzeba tak rozmieścić, żeby dziecko miało swobodny dostęp do wszystkiego w swoim pokoju, ale także by było mu wygodnie.

Biurko- jakie musi być i gdzie je postawić?

Jakie biurko będzie idealne dla naszego przedszkolaka? Na rynku jest wiele funkcjonalnych biurek np. z regulacją blatu. Niektóre biurka są wyposażone również w funkcję regulacji kąta nachylenia biurka co też przekłada się później na wygodę dziecka. Biurko powinno posiadać również szufladę. Można zdecydować się jednak na niewielką komodę i postawić ją tuż obok. Niektóre biurka posiadają nadstawki z szafkami i szufladami- to też jest dobry pomysł. Nad biurkiem możemy też zawiesić tablice magnetyczną- na pewno ułatwi to naszemu dziecku naukę.
Kiedy już znajdziemy idealne biurko, musimy się zastanowić, gdzie będzie się ono znajdowało.
Najlepiej by biurko było ustawione przy oknie, w ten sposób dziecko będzie długi czas korzystało ze światła słonecznego. Najlepiej by światło dzienne padało z lewej strony. Zwykle pokoje dziecięce znajdują się w słonecznej części mieszkania a więc nie będzie problemu z dobrym rozstawieniem biurka.

Krzesło- jakie wybrać?

Dobre dziecko dla dziecka to podstawa o którą musimy zadbać. Dobrze, gdy krzesło będzie posiadało atest Państwowego Zakładu Higieny. Sklep internetowy posiada w swojej ofercie krzesła, które będą odpowiednie dla twojego dziecka.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *