Wybierając meble do sal konferencyjnych, wielu właścicieli firm nie ma pewności, które elementy pozwolą im jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Dobrą wiadomością jest to, że współczesne meble konferencyjne można z łatwością dostosować do celu spotkania i liczby jego uczestników. Istnieje wiele układów do wyboru. Przedstawiamy tylko niektóre z możliwych opcji:

Sala konferencyjna

Ten układ jest idealny dla mniejszych grup, gdzie oczekuje się bliskiej interakcji i mnóstwa dyskusji. Uczestnicy mogą łatwo widzieć i słyszeć siebie nawzajem, a dzielenie się przestrzenią stołu pomaga tworzyć jedność. W przypadku prezentacji wizualnej niektóre krzesła mogą wymagać przesunięcia. W takim układzie niezbędny jest duży stół. Doskonale sprawdzają się stoły konferencyjne o modułowej konstrukcji oferowane w sklepie http://meblicante.pl/ np. stół konferencyjny YAN.

Krąg krzeseł

W tym układzie stół przestaje być punktem centralnym. Takie rozwiązanie zachęca uczestników do bezpośredniej rozmowy. Żadna osoba nie zostaje wyróżniona, jako lider. Dzięki temu pracownicy mogą poczuć się bardziej komfortowo. Krzesła ustawione są w prostym kółku, z taką ilością wolnego miejsca, jaka jest potrzebna.

Klasa

Jest to dość tradycyjny układ i nadal jest dość popularny, ponieważ pozwala wielu osobom wygodnie zmieścić się nawet na niewielkiej przestrzeni. Sprawdza się w przypadku szkoleń czy konferencji. Warto wówczas zadbać o krzesła konferencyjne wyposażone w specjalne blaty, które umożliwiają robienie notatek.

Układ bankietowy

Ten układ obejmujący okrągłe stoły jest idealny do dyskusji i projektów w małych grupach. Umożliwia maksymalne uczestnictwo w zadaniach, a także pozwala wielu grupom pracować na tej samej przestrzeni.

Układ teatralny

Ten układ jest idealny, gdy spodziewana jest duża liczba uczestników spotkania, a zwłaszcza w przypadku prezentacji audiowizualnych i spotkań w stylu wykładowym. W tej konfiguracji nie ma żadnych stołów.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *