Kiedy nasze dziecko rozpoczyna edukację szkolną, musimy zadbać o zapewnienie mu odpowiedniego miejsca do nauki. Do kluczowych mebli należą biurko oraz ergonomiczne krzesło. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że długotrwała pozycja siedząca może powodować pewne dolegliwości i dyskomfort. W przypadku dzieci może być on odczuwany podwójnie, bo młode kręgosłupy przyzwyczajone są raczej do nieustannego ruchu, a nie pozostawania cały czas w tej samej pozycji. Dlatego wybierając fotel dla dziecka, musimy zwrócić uwagę na pewne ważne kwestie. Przyjrzyjmy się bliżej fotelowi SMART R3D znajdującemu się w ofercie sklepu internetowego.

SMART, czyli mądre siedzenie

Firma Nowy Styl, która jest producentem tego modelu dołożyła wszelkich starań, aby stworzyć fotel ze wszech miar ergonomiczny. Niewielki rozmiar fotela sprawia, że idealnie sprawdzi się on w pokoju małego ucznia. Fotel wyposażony jest w wiele funkcji regulacji od regulacji wysokości siedziska, przez regulację odchylenia oparcia, po możliwość ustawienia wysokości podłokietników.

W fotelu zastosowano mechanizm CPT, który odpowiada za bezproblemową regulację ustawień. Za pomocą specjalnych pokręteł można ustawić nie tylko kąt nachylenia oparcia, ale również jego wysokość oraz głębokość siedziska. Do ustawienia wysokości siedziska służy natomiast dźwignia znajdująca się pod siedziskiem. W przypadku dzieci możliwość regulacji jest niezwykle istotna. Dzieci w wieku szkolnym rosną w ekspresowym tempie. Fotel SMART R3D pozwoli na dostosowanie fotela do dziecka wraz z jego wzrostem i rozwojem. Nie będziemy musieli, co jakiś czas myśleć o zakupie nowego krzesła.

Fotel zapewni dziecku komfort, pozwalający na skupieniu się na nauce i rozwijaniu pasji. Jest mobilny dzięki zastosowanym kółkom jezdnym, a jednocześnie stabilny za sprawą pięcioramiennej, solidnej podstawy.

Można zastanawiać się, czy nie jest zbyt poważny dla dziecka. Bajkowe motywy na fotelach obrotowych kuszą wielu rodziców. Jednak wybierając ciekawy kolor tapicerki, można przełamać jego „dorosły” charakter, a jednolita kolorystyka sprawia, że fotel jest po prostu bardziej uniwersalny i z łatwością wkomponuje się w każde wnętrze.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *