Każdy szczęśliwy posiadacz pachnącego ogrodu dobrze wie, że nie ma nic przyjemniejszego niż letni wieczór spędzony pod gołym niebem w otoczeniu pachnących kwiatów. Taki ogród musi być oczywiście odpowiednio oświetlony. Dobrze dobrane lampy pomogą sprawić, że ogród będzie prezentował się wyjątkowo i urokliwie. Należy przy tym pamiętać, że oświetlenie nie służy wyłącznie prezentacji naszych rabatek i zagonek, ale pomaga również oświetlić drogę do domu i innych ważnych miejsc. W tekście podpowiadamy jak właściwie dobrać lampy ogrodowe.

Odpowiednio dobrane światło ogrodowe nada klimatu całej naszej posesji. Tylko umiejętnie rozmieszczone lampy wydobędą z ogrodu jego walory estetyczne oraz pomogą bezpiecznie się po nim poruszać oraz znaleźć klucze po zmroku. Warto dodać, że poprawnie oświetlony ogród jest świetną metodą na odstraszenie złodziei, czyniąc każdy ruch na terenie posesji doskonale widocznym.

Właściwe oświetlenie roślin

Ogród to idealne miejsce pod uprawę warzyw, pielęgnację kwiatów i sadzenie drzew. Jest to zatem okazja do artystycznej i kreatywnej działalności. Oczywiście za dnia rośliny robią wrażenie własnymi barwami, wyglądem i aromatem, jednak w ciągu nocy ich urodę trzeba odpowiednio wydobyć z ogarniających je mroków. Warto zatem wybrać lampy ogrodowe, które pozwolą podświetlić rośliny od dołu, od góry oraz pod kątem. Tym sposobem bardzo łatwo wyeksponujemy ich urok i wykorzystamy ciekawą grę światła i cienia, prezentując nasze rośliny w zupełnie nowym świetle.

Jakie lampy są dostępne na rynku?

Jeśli zależy nam na oświetleniu roślin większych rozmiarów, najlepiej jeśli zastosujemy reflektory posiadające możliwość regulacji pod dowolnym kątem. Całkiem dobrym rozwiązaniem są też słupki solarne, które oferują spore pole manewru jeśli chodzi o rozmieszczenie i aranżacje oświetlenia ogrodowego. Pamiętajmy przy tym, że nie musimy skupiać się tylko i wyłącznie na kwiatach i krzewach, ponieważ równie spektakularnie wygląda oświetlenie zbiornika wodnego czy wyjątkowej altanki.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *