Pomyśl ile razy dziennie korzystasz z wieszaka w przedpokoju? Choć mało kto przywiązuje do tego baczną uwagę, to każdy z nas używa go często. Wieszaki do przedpokoju to mebel potrzebny nam całym rokiem. Zimową porą służą do wieszania odzieży wierzchniej, natomiast latem przydają się do odwieszania toreb na zakupy, kurtek przeciwdeszczowych czy sweterków. Tak intensywnie użytkowany mebel zmusza do tego, aby wybierać go odpowiedzialnie. Właśnie dlatego radzimy wybór wyłącznie solidnych i wytrzymałych wieszaków, które sprostają częstej eksploatacji i trudnym warunkom użytkowania.

Oczywiście, wieszak do przedpokoju powinien też być elementem dekoracyjnym, który już od wejścia będzie tworzył przytulną atmosferę. Mebel powinien udźwignąć zarówno lekką kurtkę przeciwdeszczową, jak i torebkę czy też zimowy płaszcz. W sytuacji, gdy w przedpokoju posiadamy pojemną szafę, wieszak może być tylko dodatkową przestrzenią na okrycia wierzchnie dla naszych gości. W tego rodzaju pomieszczeniu świetnie sprawdzi się wieszak ścienny.

Wieszak ścienny do przedpokoju

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni jest wieszak ścienny, który zostaje zainstalowany na ścianie nie zajmując cennego miejsca. Pod nim możemy dodatkowo postawić np. szafkę na buty. Wybrana szafka na buty może wówczas występować w wersji z wygodnym siedziskiem lub bez niego. Górna część takiej szafki może być tapicerowana materiałem przypominającym skórę, co zapewnia jeszcze większą trwałość meblowi i ułatwia jego czyszczenie i konserwację. Wieszak ścienny stwarza więc warunki do praktycznej aranżacji wnętrza. Co więcej, w tego rodzaju konstrukcjach bardzo często instaluje się dodatkową półkę, która sprawia, że całość jest wielofunkcyjna.

Dodatkowa półka

Ścienny wieszak wyposażony jest często w wygodną i praktyczną górną półkę, która jest wystarczająco szeroka, aby zmieścić na niej takie akcesoria jak czapki, szaliki, rękawiczki lub inne, drobniejsze elementy garderoby bądź klucze itd.. Półka powinna być wykonana z tych samym materiałów co reszta naszego wieszaka, tworząc w ten sposób spójną i harmonijną całość.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *