Dla każdego z nas uśmiech jest ozdoba da urody. Jednak nie zawsze pełni odpowiednio swoją rolę. Jeśli zęby są krzywe, połamane czy są w nich ubytki, to nie mamy co liczyć na to, że nasz uśmiech kogokolwiek uwiedzie – ewentualnie dentystę. Bardzo nieatrakcyjnie prezentują się także zęby w żółtym kolorze. Najczęściej taki ich stan jest spowodowany brakiem wystarczającej higieny jamy ustnej, unikaniem dentysty, piciem dużych ilości kawy, jedzeniem słodyczy i przede wszystkim paleniem papierosów. Niekiedy jednak mimo higieny i dbałości nasze zęby maj nadal nieprzyjemny odcień. Warto postarać się , aby nasze zęby wyglądały czysto, świeżo i były białe. Jak tego dokonać?

Paski wybielające czy pasta?

Jeśli chcemy widzieć szybko różnicę, warto zainwestować w dobrą pastę wybielającą. Znajdziemy ją zarówno w aptekach i drogeriach jak i marketach. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić, czy nadaje się ona do codziennego stosowania, gdyż może się okazać, że powoduje nadwrażliwość zębów przy codziennym myciu. Najczęściej przy takich produktach różnice widzimy po dwóch-trzech tygodniach. Innym sposobem są paski wybielające. Jak sama nazywa mówi wytupują one w postaci cienkich paseczków, które nakłada się na zęby.

A może coś naturalnego?

Jeśli nie chcemy używać produktów chemicznych lub po prostu mamy większe zaufanie do natury, to możemy sami zrobić sobie pastę do zębów wybielającą. Wbrew pozorom nie jest to trudne do wykonania, ale może nam trochę zejść zanim się przyzwyczaimy do mycia zębów w taki sposób. A mamy ich trzy. Pierwszy i podstawowy to olej kokosowy nierafinowany. Możemy płukać nim jamę ustna przez 20 minut i po tym czasie wypluć. Doskonale oczyszcza zęby i zapobiega rozwojowi bakterii w ustach. Drugi sposób to olej kokosowy w połączeniu z węglem aktywnym. Węgiel kupujemy w kapsułkach, otwieramy je i łączymy z olejem w proporcji 1:1. Taka pasta myjemy codziennie zęby jak zwykłą. Ostatni przepis to soda z olejem kokosowym. Ma ona bardzo silne działanie wybielające, ale należy pamiętać, że taka pastę możemy użyć tylko raz w tygodniu inaczej zetrzemy szkliwo co skutkuje nadwrażliwością zębów.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *