Fotografie są podstawą naszych ślubnych wspomnień. To przecież obraz natychmiast przenosi nas z powrotem do tego wyjątkowego dnia, kiedy wyznaliście sobie miłość przed najbliższymi. Jeśli wiec chcemy uwiecznienia naszych zaślubin w wymarzony sposób, to musimy zacząć od wyboru fotografa ślubnego. Najczęściej w tym celu przeglądamy portfolio, jednak na co zwracać szczególną uwagę, żeby być zadowolonym z podjętego wyboru?

Przede wszystkim fotograf ślubny powinien być profesjonalistą mającym doświadczenie i odpowiednie umiejętności. Co więcej, fotograf powinien zarejestrować atmosferę ślubu, wybór sukienki, kolorów, miejsc i osób, które dzieliły ten dzień z tobą. Wybierając fotografa, należy pamiętać, że zdjęcia, jakie wykona, będzie można obejrzeć dopiero po dokonaniu decyzji. Dla wielu osób głównym czynnikiem decydującym będzie zatem portfolio, które daje nam pojęcie o estetyce studia fotograficznego. Podpowiadam, jak przeglądać takie portfolio.

Spójny styl
Oczywiście w dużej mierze estetyka fotografii to kwestia indywidualnego gustu i tak jedni wolą naturalne zdjęcia, inni z charakterystyczną obróbką. Pamiętajmy jednak, że są rzeczy którymi każde profesjonalne portfolio musi się charakteryzować. Przede wszystkim musi być ono spójne z charakterem i poziomem. Jeśli zauważycie, że w galerii danego fotografa ślubnego są na przemian piękne zdjęcia dobrej jakości oraz krzywe, niedoświetlone fotografie jak z telefonu – to najprawdopodobniej macie do czynienia z oszustem, zwłaszcza gdy w parze idzie wyjątkowo niska cena. Przykład dobrego i profesjonalnego portfolio znajdziecie na stronie kieleckiego studia fotograficznego Dwie Wieże.

Co należy obejrzeć z prac fotografa?

Kiedy już klikniemy w zakładkę portfolio musimy też przejrzeć fotografie nie tylko pod kątem estetyki. Jeśli już na początku widzimy piękny i wyjątkowy plener ślubny, który przekazuje romantyzm chwili, możecie zabrać się za następny krok, jakim jest weryfikacja pełnych materiałów. Pamiętajmy, że nie sztuką zrobić jest kilka dobrych zdjęć – kunszt fotografa ślubnego można ocenić przez pryzmat obejrzenia pełnych materiałów, które otrzymali klienci. Tego rodzaju obszerniejsze materiały zazwyczaj prezentowane są w zakładkach, jak „historie ślubne”, „blog” lub zwyczajnie możemy poprosić studio fotograficzne o jeden do wglądu. Zwróćcie uwagę czy na zdjęciach są wszystkie najważniejsze momenty.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *