Każdy z nas jest przyzwyczajony do niskich kosztów połączeń komórkowych. Niestety, zasada ta nie dotyczy połączeń zagranicznych. Pół biedy, gdy dzwonimy z krajów Unii Europejskiej – wtedy koszty roamingu są jeszcze akceptowalne. Jednak w przypadku niektórych krajów azjatyckich czy afrykańskich stawki za minutę połączenia mogą być poważnym obciążeniem zarówno dla dzwoniącego, jak i odbierającego telefon. Jak znaleźć tańsze rozwiązanie?

Bez względu na to, czy jesteś za granicą na wakacjach czy w celach zawodowych, zawsze chcesz mieć kontakt z rodziną i bliskimi osobami w kraju. A kontakt ten może słono kosztować – ceny rozmów zagranicznych w ramach roamingu są sporo wyższe niż krajowych. Co więcej, także do rachunku osoby odbierającej telefon doliczane są dodatkowe kwoty. W tej sytuacji warto jeszcze przed wyjazdem zadbać o to, by połączenia z krajem nie kosztowały fortuny. Jednym z rozwiązań może być roaming na kartę, który pozwala na zachowanie kontroli nad wydatkami na rozmowy telefoniczne.

Gdzie znaleźć sprawdzony i niedrogi roaming na kartę? Sprawdzonym rozwiązaniem, które cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem klientów są smartsim karty telefoniczne. To usługa, dzięki której nie trzeba obawiać się wysokich rachunków za telefon. Wystarczy kupić pakiet startowy, doładować telefon konkretną kwota i można dzwonić taniej aż ze 145 krajów na całym świecie. Koszt za minutę połączenia w tego typu roamingu może być nawet o 90 procent tańszy niż u krajowych operatorów. Zamiast kilkunastu złotych za minutę rozmowy zapłacimy czasem kilkadziesiąt groszy. Roaming na kartę to nie tylko tańsze rozmowy, ale również wiele innych usług, które przydadzą się podczas zagranicznego wyjazdu. Jedną z nich jest możliwość przekierowania połączeń z aktualnie używanego numeru polskiego. Dzięki temu nawet, jeśli będziesz na drugim końcu świata, Twój bliski bez problemu dodzwoni się do Ciebie.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *