Kompleksowa diagnostyka

Diagnostyka w medycynie jest najważniejsza, gdyż bez tego etapu trzeba byłoby leczyć „w ciemno”. Zdiagnozowanie problemu to podstawowy krok, także w stomatologii. Dopiero po tym dopasowuje się metody leczenia i specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu pozbywamy się problemu. Warto pamiętać, że bardziej szczegółowa diagnoza pomaga lepiej zdefiniować problem i ścieżkę rehabilitacyjną.

Profesjonalne kliniki, które cieszą się dobrą opinią doskonale zdają sobie sprawę z wagi diagnozy. W klinice www.drbaron.pl każdy pacjent, który odwiedza miejsce po raz pierwszy, zostaje poddany diagnostyce jamy ustnej przed rozpoczęciem leczenia. To bardzo ważne, gdyż diagnoza nowego pacjenta pozwala na ustalenie jego historii leczenia dotychczasowego, daje informacje o przebytych przypadłościach oraz pozwala wykryć obecne problemy. To pozwala dobrać odpowiednie metody leczenia i profilaktyki dla każdego indywidualnego przypadku, dzięki czemu proces będzie skuteczny i bezpieczny.

Wywiad Lekarski

Wywiad to pierwszy etap diagnostyki. W trakcie wywiadu lekarz zadaje pytania o historię wcześniejszego leczenia i przebyte choroby. Sprawdzany jest dokładnie stan jamy ustnej, zarówno miękkie i twarde tkanki. Sporządza się w tym kroku diagram uzębienia. Badany jest stan uzębienia pod kątem próchnicy i ruchomości zębów. Także sprawdza się głębokość kieszeni dziąsłowych pod kątem choroby przyzębia. Kompleksowa diagnostyka opiera się w dużej mierze na rzetelnym i szczegółowym wywiadzie lekarskim.

Rentgen

Kolejnym krokiem jest wykonanie panoramicznego zdjęcia rentgenowskiego. To dzięki niemu lekarz jest w stanie ocenić stan zębów, kości i korzeni zębowych. Takie zdjęcie daje również podgląd na struktury anatomiczne. Jeżeli zajdzie potrzeba to wykonuje się dodatkowe zdjęcia mniejszego formatu jako uzupełnienie – służy do tego specjalistyczny aparat fotograficzny.

Badanie stawu

Ostatnim etapem jest badanie w praktyce, czyli badanie manualne układu mięśniowego twarzoczaszki. Wykonuje się także badanie Dopplerowskie. Sprawdzane jest prawidłowe funkcjonowanie stawu skroniowo-żuchwowego, jego ułożenie i budowa. Prognozuje się potencjalne problemy w przyszłości i jak im zapobiec zawczasu.

Kompleksowa diagnostyka jest wieloetapowa, by być jak najlepsza i zapobiec potencjalnym chorobom. Lepiej w końcu zapobiegać, niż leczyć – wiedzą o tym profesjonaliści z www.drbaron.pl.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *