Chcesz założyć własny biznes? Jest to doskonały sposób nie tylko na zarabianie pieniędzy , ale także na rozwijanie się jako przedsiębiorca. Trzeba jednak posiadać pewne cechy charakteru, które gwarantują nam utrzymanie takiej firmy. Przede wszystkim, musimy mieć dobry pomysł. Jest to podstawa biznesu, ponieważ nie zaczniemy nic, jeśli nie będziemy wiedzieć czym konkretnie będziemy się zajmować. W takim wypadku warto zbadać rynek. Jeśli będzie to firma stacjonarna, to sprawdzamy czy w pobliżu nie ma podobnego biznesu lub nawet kilku, czy jest popyt na usługi lub towary jakie będziesz oferować, a także czy nie spada popularność tej dziedziny biznesu. Zobacz jak wygląda zakładanie takiego biznesu na przykładzie pralni chemicznej.

Oblicz koszty

Na pewno masz świadomość tego, że założenie własnej firmy wiąże się niekiedy z potężnymi kosztami. To jednak zależy od tego, jaki rodzaj biznesu będziemy zakładać. Najwięcej kosztów pochłania zakup wszelkiego wyposażenia. Do tego musimy doliczyć jeszcze kupno lub wynajem lokalu oraz jego przystosowanie pod względami technicznymi oraz przepisami BHP. Pod uwagę musimy brać koszty w wysokości nawet 100 tys. zł. Jednak kwot ta dotyczy sprzętu używanego, a na nowy potrzebna nam będzie znacznie wyższa kwota. Jeśli jednak mamy spory kapitał, to jak najbardziej możemy kupować nowe urządzenia. W przypadku nowego agregatu do prania chemicznego będziemy potrzebowali około 100 tys. zł. Jest to różnica aż 70 tys. zł w porównaniu do sprzętu używanego, który możemy kupić już za 30 tys. zł.

lokalizacja oraz jej znaczenie

Znaleźć lokal, to nie problem, jednak to gdzie będzie on się znajdował może zaważyć na naszym sukcesie. Ważną kwestią jest zasilanie, odpowiednia hydraulika, która nie będzie nam robić niespodzianek oraz powierzchnia, która w pełni pomieści cały sprzęt. Najmniejsze pralnie mają nawet 10 m2. To gdzie nasza pralnia będzie się z znajdować decyduje o natężeniu ruchu czyli klientach, a co za tym idzie o zarobkach. Pralnia powinna dawać wysokie zyski, ponieważ koszty jej utrzymania są ogromne. Musimy więc zyskać spore zainteresowanie klientów. Taki biznes sprawdza się najlepiej w miejscowościach średniej wielkości, w przypadku dużych miast musimy liczyć się ze sporą konkurencją.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *