Masaż leczniczy przynosi ulgę bolącym partiom ciała, ale także relaksuje. Najczęściej wykonywany jest klasyczny masaż leczniczy kręgosłupa w Krakowie. Zanim wybierze się odpowiedni gabinet masażu leczniczego, należy sprawdzić o nim opinie. Nieprofesjonalna terapia może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Wejdź i sprawdź nasze oferty masażu leczniczego!

Jak wykonywać masaż pleców krok po kroku?

Dobry masaż pleców wymaga odpowiedniego przygotowania. Kręgosłup to bardzo ważny element ludzkiego ciała, dlatego należy szczególnie uważać. Zabieg musi być bezpieczny. Ból po masażu kręgosłupa to objaw wywołany przez uszkodzone tkanki. Relaksacyjny masaż na ból pleców musi przynieść ulgę i poczucie odprężenia. Przed wykonaniem masażu pleców należy przekazać fizjoterapeucie wszelkie informacje o stanie zdrowia. Szczególnie o bólach kręgosłupa, stanach pourazowych, nerwobólach, obrzękach limfatycznych, czy nadciśnieniu tętniczym. Co więcej, zatorach żylnych i problemach z sercem. W takiej sytuacji masażysta poinformuje, czy nie stanowią one przeciwwskazań do masażu pleców. W przypadku braku przeciwwskazań fizjoterapeuta poleci położenie na specjalnym łóżku do masażu i rozluźnienie. Dodatkowo poprosi, żeby na bieżąco informować go o odczuwanym bólu. W czasie masażu będzie informował także o kolejnych wykonywanych ruchach, zwykle przy użyciu ciepłego olejku.

Ile trwa masaż kręgosłupa?

Masaż kręgosłupa to rodzaj zabiegu terapeutycznego. Powinien być przede wszystkim przeprowadzany przez wykwalifikowaną, doświadczoną osobę. Masaż leczniczy kręgosłupa może zdziałać wiele dobrego. Najważniejszy, aby uśmierzył ból pleców, czy ból zlokalizowany w konkretnej części kręgosłupa. Co więcej, zrelaksować ciało i umysł oraz uwolnić się od problemów ortopedycznych. Jeśli jednak będzie wykonywany nieumiejętnie, może wyrządzić krzywdę. Na masaż kręgosłupa w Krakowie przychodzi się ze skierowaniem od lekarza. Na tej podstawie oraz na bazie wywiadu z pacjentem terapeuta ustala przebieg masażu. Również rodzaj technik masujących, zasięg i siłę wykonywania masażu. Dlatego decydując się na masaż, powinno się wybrać fachowy, profesjonalny gabinet masażu leczniczego w Krakowie. Podczas takiego masażu w określony sposób masowane są mięśnie przebiegające wzdłuż kręgosłupa. Masażysta podczas masowania powinien omijać kości, czyli np. łopatki. Szczególnie powinno się uważać na okolice nerek. Taki masaż trwa od kilkunastu-kilkudziesięciu minut do godziny czasu. Pacjent nie musi się szczególnie przygotowywać do zabiegu. Dolną część ciała można okryć ręcznikiem, niekiedy można zostać we własnym ubraniu od pasa w dół.

Ile powinien trwać masaż leczniczy?

Częstotliwość korzystania z masażu kręgosłupa jest uzależniona od celu, który chcemy osiągnąć. Jeśli występują dolegliwości bólowe, to masaż najlepiej wykonywać codziennie lub co drugi dzień. Wtedy terapeuta może ocenić skuteczność przeprowadzonej terapii i doboru skutecznych technik manualnych. Zadaniem masażu może być regeneracja i poprawa ogólnej kondycji organizmu. Najbardziej, optymalnym czasem będzie korzystanie z jednego lub dwóch masaży w tygodniu.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *