Jednym ze sposobów uzupełnienia ubytków u naturalnym uzębieniu są właśnie implanty. Prawidłowo i profesjonalnie wszczepiony implant jest funkcjonalnym i trwałym rozwiązaniem na wiele lat.

Pytanie 1. Czy wszczepienie implantu boli?
Wielu ludzi skrzętnie unika dentysty w obawie właśnie przed bólem. Jednak zabieg wszczepiania implantu jest bezbolesny. Przed całym zabiegiem pacjentowi podaje się znieczulenie. Po zabiegu pacjentom przepisuje się leki przeciwbólowe oraz antybiotyki.

Pytanie 2. Czy implanty trzeba wymieniać?
Implanty w jamie ustnej mogą znajdować się dożywotnio. Jednak pacjent musi dbać o higienę oraz przychodzić na wizyty kontrolne. Wszystko też zależy od indywidualnych cech pacjenta.

Pytanie 3. Jakie są przeciwwskazania do wszczepienia implantu?
Podczas pierwszej wizyty lekarz stomatolog przeprowadza z pacjentem wywiad na podstawie którego ocenia czy ów pacjent może zostać poddany zabiegowi. Warto zaznaczyć, że wciąż wprowadzane są nowe technologie przez producentów w celu wyeliminowania ograniczeń do wykonania zabiegu.

Pytanie 4. Jak dbać o wszczepione implanty?
O protezy dba się podobnie jak o naturalne uzębienie. Należy pamiętać o wizytach kontrolnych, które odbywają się przynajmniej 1 w roku. Na wizytach kontrolnych odbywa się profesjonalne oczyszczanie implantów.

Najważniejsze jest to by znaleźć odpowiedni gabinet w którym może być przeprowadzony zabieg. Pamiętajmy, że profesjonalnie wszczepiony implant ma nam służyć na wiele lat.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *