Mieszkanie zaczyna się od wieszaka. Być może w stwierdzeniu tym jest odrobina przesady, ale nie da się ukryć, że wieszak to niezbędne wyposażenie każdego przedpokoju. W pomieszczeniu tym należy zorganizować miejsce do łatwego przechowywania ubrań. Zasadniczo każdy prosty hak wbity w ścianę, poradzi sobie z tym zadaniem, ale komu to odpowiada? Właściciele współczesnych domów i mieszkań pragną dziś stylowych i funkcjonalnych rozwiązań. Rozważmy jednak pewne niuanse, aby nie zawieść się na wybranym modelu wieszaka.

Wieszaki do przedpokojów to meble wyróżniające się wieloma zaletami. Jednymi z najważniejszych są atrakcyjne ceny. Meble te nie muszą wcale dużo kosztować, aby doskonale spełniać swoją funkcję. Z reguły zajmują niewiele miejsca zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na kompaktowy model o tradycyjnym prostokątnym kształcie. Do dyspozycji mamy naprawdę szeroki wybór mebli, które z łatwością dopasujemy do aranżacji swojego przedpokoju. Wieszaki z pewnością docenią osoby dbające o ubrania. Dzięki nim odzież szybciej wysycha, nie jest narażona na szkodliwe działanie wilgoci i ma dostęp do świeżego powietrza.

Spośród wszystkich typów wieszaków warto zwrócić szczególną uwagę na wieszaki drewniane. Drewniane modele są uniwersalne. Drewno jest materiałem przyjaznym dla środowiska, który nie zaszkodzi nawet alergikom. Różnorodne odcienie drewna pozwalają idealnie dopasować wieszak do odcieni ścian i innych elementów wnętrza. Drewno sprawdzi się we wnętrzach o różnym stylu: klasycznym, barokowym, rokokowym, pałacowym, vintage, wiejskim, prowansalskim. Ponadto te wieszaki są trwałe, wytrzymują znaczne obciążenia. Do produkcji drewnianych wieszaków używa się buka, jesionu, sosny, brzozy, olchy i niektórych innych gatunków drewna. Niewielka ich wada to fakt, że materiał ten wymaga opieki, zwłaszcza, jeśli zamierzamy umieszczać na wieszaku mokre lub wilgotne ubrania.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *